Wydarzenia 2018/2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019







19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Część oficjalna rozpoczęła się od wręczenia uczniom statuetek „Champion” w poszczególnych kategoriach. Następnie Dyrektor Szkoły, pan Andrzej Sokalski, wspólnie z Wójtem Gminy Osiek, panem Markiem Jasińskim, wręczyli najlepszym uczniom stypendia za szczególne osiągnięcia w minionym roku szkolnym. W dalszej części akademii, wychowawcy klas I – VIII wręczyli świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce. Ostatnim punktem części oficjalnej było wystąpienie ósmoklasistów, którzy krótkim występem pożegnali koleżanki i kolegów z klas młodszych oraz odebrali dyplomy absolwentów. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy wychowawcy wraz ze swoimi podopiecznymi udali się do klas, aby wręczyć uczniom pozostałe świadectwa oraz przypomnieć wszystkim dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji.




 




Wycieczka do Apilandii

W środę 5 czerwca uczniowie klasy I i II wzięli udział w szkolnej wycieczce do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa. Dzieci rozpoczęły wizytę w Apilandii od poznania pszczoły Wiki. Następnie zwiedzały ekspozycję, która prezentowana była za pomocą różnorodnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji, a także animacji poglądowych. Dzięki nim dzieci poznały znaczenie i rolę pszczół, nie tylko dla człowieka, ale również dla funkcjonowania roślin oraz zwierząt. Każdy uczeń mógł wcielić się w rolę pszczelarza i zapoznał się z tajnikami jego pracy. Interesujące okazały się warsztaty, w trakcie których dzieci tworzyły woskowe świeczki. Czas oczekiwania na efekty pracy umiliła degustacja miodu wielokwiatowego i gryczanego, a także pyłku pszczelego. Woskowe świeczki dzieci zabrały do domów.


Międzygminny Konkurs Przyrodniczy

Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Osieku.
W konkursie startowały dwie trzyosobowe drużyny: z klasy IV i VI.
Klasę IV reprezentowały dziewczynki: Emilka Bogunia, Zuzia Frączek i Julia Sikora.
Klasę VI reprezentowali z kolei chłopcy: Karol Żabiński, Hubert Pieróg i Bartek Kuwik.
Przygotowanie do konkursu wymagało od wszystkich sporo pracy i przygotowań.
Klasa IV spisała się znakomicie.
I miejsce zajęła Emilka Bogunia, natomiast III – Zuzia Frączek. Gratulujemy!


Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”

1 marca 2019r. 25 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”. Wynik bardzo dobry uzyskało czterech uczniów:
1. Zuzanna Frączek z klasy IV – w kategorii wiekowej „Maluch”
2. Karol Żabiński z klasy VI - w kategorii wiekowej „Młodzik”
3. Mateusz Gałuszka z klasy VIII - w kategorii wiekowej „Adept”
4. Daniel Ćwiertnia z klasy III - w kategorii wiekowej „Adept”

Ponadto aż 15 osób zdobyło wyróżnienia:
1. Gabriela Trojak
2. Emilia Bogunia
3. Dorota Zięba
4. Patryk Dusik
5. Julia Sikora
6. Przemysław Kuwik
7. Natalia Blarowska
8. Amelia Matyjasik
9. Lena Jasińska
10. Patryk Zemła
11. Sebastian Twardosz
12. Szymon Jekiełek
13. Karolina Bies
14. Kamila Kramarczyk
15. Agnieszka Cinal



Konkurs „uDOSTĘPniacze”

Dostępność zaczyna się od drugiego człowieka

Zastanawialiście się kiedyś, jak wiele drobnych elementów naszego otoczenia może stać się barierą, utrudniającą wykonywanie różnych czynności? Wysoki stopień na chodniku czy brak windy
w miejscu zamieszkania jest niedostrzegalny do czasu, gdy choćby na chwilę stracimy pełną sprawność. Bariery są elementem codzienności wielu osób ze szczególnymi potrzebami i to właśnie powinniśmy zmieniać.

My zrobiliśmy ten pierwszy krok. Jako jedna ze stu szkół, przystąpiliśmy do ogólnopolskiego konkursu „uDOSTĘPniacze”, organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Biorąc w nim udział będziemy dążyli do uwrażliwienia i podniesienia świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji. Postaramy się również pomóc uczniom
w prawidłowej identyfikacji barier, istniejących w otaczającej nas przestrzeni.

Warto zaznaczyć, że udział w konkursie obejmuje nie tylko przygotowanie pracy konkursowej. Pierwszym elementem jest zorganizowanie i przeprowadzenie przez nauczyciela lekcji o dostępności. Następnie zespół naszych uczniów przygotuje pracę konkursową na temat identyfikacji barier
w najbliższym otoczeniu oraz sposobów ich usunięcia. Co ważne, w tym konkursie każdy wygrywa. Niezależnie od zajętego miejsca, uczniowie otrzymają upominki i dyplomy, a w naszej szkole zorganizowane zostaną warsztaty z zakresu dostępności. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani trenerzy, którzy w ciekawy i niekonwencjonalny sposób przybliżą uczniom tematykę akcji.

Dostępność dotyczy każdego z nas, dlatego powinniśmy o nią lepiej zadbać!

My zostaliśmy uDOSTĘPniaczami, a Ty?

Więcej informacji o konkursie jest dostępnych na stronie: udostepniacze.miir.gov.pl




Spotkanie z Kanclerzem Kapituły Orderu Uśmiechu panem Markiem Michalakiem oraz członkiem kapituły Orderu Uśmiechu ks. Piotrem Sadkiewiczem

W dniu 07.05.2019 gościliśmy w naszej szkole pana Marka Michalaka- kanclerza Kapituły Orderu Uśmiechu oraz Rzecznika Praw Dziecka ( 2008-2018), a także księdza Piotra Sadkiewicza członka Kapituły Orderu Uśmiechu. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, goście opowiedzieli uczniom o historii powstania odznaczenia nadawanego przez dzieci, procedurze przyznawania Orderu Uśmiechu, przybliżyli sylwetki znanych Kawalerów Orderu. Uczniowie chętnie zadawali pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Na zakończenie spotkania Pan Marek Michalak podarował szkole Kodeks Praw Dziecka w formie plakatu ze swoim autografem.



Wycieczka do Osieka



24 maja uczniowie kl. I i II udali się na wycieczkę do Osieka, której celem było zwiedzanie atrakcyjnych miejsc i zabytków wsi. Uczniowie mogli zobaczyć zbudowany w stylu mauretańskim pałac w Osieku, który jest wyjątkową budowlą w skali całego kraju. Zwiedzili również stary zabytkowy kościół. Nasz przewodnik pan Marian Kocemba opowiedział o jego historii. Kolejnym punktem wycieczki był kopiec „Grunwald”, przy którym uczniowie wysłuchali legendy. Następnie pojechali do Izby Regionalnej Doliny Karpia, gdzie pan Marian Kocemba opowiadał im jak dawniej żyli ludzie i opisywał zastosowanie zgromadzonych eksponatów. Zadowoleni, pełni wrażeń wrócili do szkoły.




Szkolna wycieczka do Tarnowskich Gór

21 maja 2019 roku uczniowie klas VI – VIII ZSP Głębowice wzięli udział w szkolnej wycieczce do Tarnowskich Gór. Głównym celem wyprawy była tamtejsza Zabytkowa Kopalnia Srebra, w której wędrówce podziemnymi korytarzami towarzyszyły podawane przez przewodników objaśnienia dotyczące procesu pozyskiwania srebra. Atrakcją wycieczki była też możliwość przepłynięcia łódkami przez znajdującą się kilkadziesiąt metrów pod ziemią Sztolnię Czarnego Pstrąga, która dostarczyła uczestnikom nadspodziewanie mocnych wrażeń. Wycieczkę z pewnością zaliczyć można do udanych również dzięki pogodzie, która wbrew naszym obawom dopisała.









Kangur Matematyczny 2019

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR została podsumowana. W matematycznej rywalizacji uczestniczyli najlepsi matematycy, którzy nie bali się podjąć trudnych zadań. Zadania o różnym stopniu trudności, zadania logiczne i nietypowe okazały się dla niektórych uczniów wyzwaniem, z którym poradzili sobie całkiem nieźle. Spośród 30 uczestników naszej szkoły wyróżnienia otrzymali:
- kategoria „Żaczek” kl. II - Maciej Luranc
- kategoria „Maluch” kl. IV - Patryk Ćwiertnia,
- kategoria „Beniamin” kl. V - Amelia Matyjasik,
- kategoria "Kadet" kl. VIII - Agnieszka Cinal.
Gratulujemy wyróżnionym uczniom.




Sukces najmłodszych przyrodników w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym Świetlik 2019

W dniu 12 marca 2019 roku 8 uczniów klasy II uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym Świetlik 2019. Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Nowatorska formuła polega na przeprowadzeniu doświadczeń, zaproponowanych przez organizatorów. Uczeń Maciej Luranc osiągnął sukces uzyskując wyróżnienie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze więcej dzieci podejmie zmagania z zadaniami konkursowymi, a przeprowadzone przez nich doświadczenia rozbudzą w nich chęć poznawania świata.






Wycieczka do kopalni soli „Bochnia”

W dniu 08.05.2019 roku uczniowie klas IV oraz V wraz z opiekunami zwiedzili najstarszą kopalnie soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania soli, wygląda jak podziemne miasto.
Zwiedzanie zaczęliśmy od zjazdu pod ziemię, ma głębokość 212m szybem Campi. Tuż po zjeździe na uczestników czekała kolejka, która zabrała ich w podróż w czasie. Dzięki holograficznym i interaktywnym inscenizacjom oraz przestrzennym słuchowiskom, które mijaliśmy, grupa mogła zobaczyć, jak naprawdę wyglądała praca górnika w kopalni. W trakcie zwiedzania dzieci nie tylko dowiedziały się o tradycjach i obyczajach górników, ale również miały możliwość podziwiania prawdziwych arcydzieł wykonanych w soli mim. Rzeźba Św. Kingi oraz Jana Pawła II. Ciekawostką okazała się Kaplica Św. Kingi, ponieważ jest ona jedynym na świecie kościołem, przez który biegną tory kolejki i przejeżdża pociąg.
Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w komorze Ważyn. Po zwiedzaniu uczniowie mieli czas na posiłek, rozmowę, zabawę, grę w piłkę nożną i zakup pamiątek. Trzygodzinny pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją i świetną zabawą.





Uczeń naszej szkoły mistrzem Polski

W dniach 16-18.03.2019 r. w Bydgoszczy odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. Jednym z uczestników zawodów był uczeń klasy V Bartosz Szostak, który wywalczył złoty medal. Oto jak opisuje on swoje wrażenia:
Były to moje pierwsze Mistrzostwa Polski po pół roku treningów. Uczestniczyło w nich wiele klubów sportowych, które reprezentowali zawodnicy w różnych kategoriach niepełnosprawności. Podczas dwóch dni zawodów startowałem 6 razy. Pływałem najlepiej, jak potrafiłem, lecz nie spodziewałem się żadnych osiągnięć ze względu na krótki okres pływania. Byłem zaskoczony, gdy okazało się, że stanę na najwyższym miejscu podium. Wywalczyłem złoty medal i bardzo mnie to uszczęśliwiło. Mam nadzieję, że przez swoją ciężką pracę i wytrwałość będę coraz lepszy w tym, co robię i przyjdą kolejne sukcesy.
Gratulujemy !










MAM TALENT 2019

   


21 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs „Mam Talent”. Chętni uczniowie z klas I – VIII zaprezentowali swoje różnorodne umiejętności przed całą społecznością szkolną. Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Jury przyznało 3 główne nagrody, które otrzymali : Kamil Tomczyk kl. IV, Kinga Sołtys kl. VI oraz Julka Kałat kl. I. Wyróżnienia otrzymały klasy VII i VIII za niebanalne występy taneczne, pomysłowe stroje i odwagę !
Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.


Dobrze Cię widzieć

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie Ministerstwa Sprawiedliwości „Dobrze cię widzieć”. Jest to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. W ramach kampanii pod koniec lutego 2019r wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe, broszury informujące o tym jak dbać o własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz wzięli udział w zajęciach na temat znaczenia elementów odblaskowych. Zajęcia przygotowały panie Klaudia Rusin i Magdalena Kruczała.
Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie : www.dobrzeciewidziec.org
Organizatorem akcji jest Fundacja Narodowego Dnia Życia.



Multimedialna lekcja kinowa


7 marca dzieci z klasy I i II uczestniczyły w "Lekcji w kinie", która odbyła się w OCK w Oświęcimiu. Była to lekcja łącząca multimedialne zajęcia z projekcją filmu "Balerina". Na początku spotkania prowadzący zapoznał dzieci z wesołą i rozśpiewaną "Nutką", która czuwała nad przebiegiem lekcji. Podczas zajęć prowadzonych przez aktora, dzieci poznały tajniki sztuki filmowej, a wszystkie omawiane zagadnienia były bogato ilustrowane przykładami na ekranie. W trakcie lekcji o muzyce w filmach, dowiedziały się "Skąd są dźwięki tej piosenki". Poznały różnicę między piosenką a melodią. Dowiedziały się, kim jest kompozytor i jaka jest jego rola podczas tworzenia muzyki do filmu. Ponadto miały okazję zobaczyć jak wygląda praca tapera, który wystąpił w lekcji jako gość specjalny. Taper opowiedział jak dawniej wyglądały seanse filmowe i pokazał dzieciom, jak dobrać muzykę do niemych filmów. Dzieci uczestniczyły w quizach i zagadkach dotyczących piosenek i ulubionych bohaterów filmowych.  Podczas spotkania Nutka zaproponowała dzieciom udział w nagraniu fragmentu piosenki do znanego im filmu "Madagaskar". Praca nad nagraniem piosenki z udziałem małych wykonawców wszystkim  bardzo się podobała i nagrodzona została gromkimi brawami. Po lekcji dzieci obejrzały film, który tematyką nawiązywał do zagadnień poruszanych przez prowadzącego. Uroczy i zabawni bohaterowie filmu ,,Balerina inna niż wszystkie" zarażali swoimi pasjami i uczyli wartości prawdziwej przyjaźni.



Nasza uczennica Ola Kurek w programie TVP1 "Ziarno"



W poniedziałek 21 stycznia 2019 r. uczennica klasy II ZSP w Głębowicach Aleksandra Kurek zaprezentowała się na planie programu "Ziarno". Dziewczynka wraz z kilkoma innymi uczestnikami przesłuchań finałowych XXII Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej w Kopalni Soli w Bochni została zaproszona do Telewizji Polskiej w Warszawie na kasting do programu "Ziarno". Dzieci zwiedziły studio nagrań oraz wzięły udział w nagraniu jednego odcinka, który zostanie wyemitowany 10 marca 2019 r. na antenie TVP1 o godz. 9.00. Gratulujemy laureatce i zapraszamy do obejrzenia programu.



Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole - spotkanie z przedstawicielami Policji


Przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu przeprowadzili w naszej szkole pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną, uświadamiającą o niebezpieczeństwach w Internecie. Zwrócili szczególną uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy – ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas surfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw. Nauczyciele otrzymali od policjantów materiały przesłane przez Fundację Dzieci Niczyje z Warszawy – plakaty dotyczące cyberprzemocy oraz magazyny traktujące o różnego rodzaju zagrożeniach w Sieci.










Dyskoteka walentynkowo – karnawałowa



13 lutego 2019 roku w świetlicy szkolnej odbyła się dyskoteka walentynkowo - karnawałowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki oraz w trakcie konkursów przeprowadzanych przez starsze uczennice. Zwycięzcy konkurencji nagradzani byli słodkimi upominkami.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wspólną zabawę.




DZIEŃ KOLORÓW


6 lutego 2019 roku Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole „ Dzień Kolorów”. Zabawa polegała na tym, że uczniowie poszczególnych klas założyli ubrania w określonym, wcześniej wylosowanym kolorze. Został ogłoszony także konkurs na najciekawsze hasło promujące daną barwę, w którym brały udział wszystkie klasy. Zwycięzcami zostali pierwszoklasiści, którym Samorząd Uczniowski wręczył kolorowy upominek. Pozostali uczniowie również otrzymali słodkie niespodzianki.



27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


13 stycznia 2019 roku odbyła się 27. Finał WOŚP. Tegoroczna zbiórka przeznaczona była na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Na rzecz fundacji kwestowały tego dnia cztery uczennice naszej szkoły – Agnieszka Cinal, Zuzanna Krzystoń, Beata Nowak i Kinga Szatan. Dzięki hojności mieszkańców Głębowic udało się zebrać 3753,18 zł. Pieniądze zostały przekazane do sztabu WOŚP w Andrychowie.



Dzień Babci i Dziadka



9 stycznia 2019 roku w Sali WDK w Głębowicach odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka, w których udział wzięli uczniowie ZSP Głębowice.
Najmłodsze klasy recytowały wierszowane życzenia przeplatane piosenkami. Ich występ przygotowały panie Lucyna Kolasa i Bożena Wandor. Klasy starsze także zaprezentowały się na scenie, odśpiewując przybyłym licznie seniorom utwory, nad przygotowaniem których czuwał pan Jarosław Cieciak.
Główną częścią imprezy było przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”, w którym wystąpili uczniowie klasy VI. Dekorację na potrzeby występu opracowała pani Bożena Ślesak, stroje przygotowała pani Mariola Drabczyk. Za całość odpowiedzialna była pani Marta Kramarczyk.
Oprócz mocy życzeń przybyli goście zostali obdarowani kwiatami, a wspólnie spędzony z wnukami czas umilił słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.





Wigilia z Amatorską Orkiestrą Dętą z Głębowic



W dniu 21.12.2018 roku uczniowie naszej szkoły w ramach cyklu „Spotkań pokoleń” spotkali się z przedstawicielami Amatorskiej Orkiestry Dętej z Głębowic. W czasie wizyty głos zabrał prezes orkiestry pan Artur Matyjasik, absolwent ZSP w Głębowicach. Przybliżył on uczniom historię organizacji, jej cele, a także wspomniał o niektórych, z tak licznych przecież, osiągnięć orkiestry. Pan Matyjasik zaprosił również wszystkich uczniów do rozwijania swoich talentów muzycznych i poinformował dzieci o zapisach do młodzieżowej orkiestry dętej. Następnie orkiestra wykonała kilka utworów a uczniowie wtórowali jej śpiewem. Wspólne kolędowanie stanowiło zakończenie projektu innowacji pedagogicznej opracowanej i prowadzonej przez p. Magdalenę Kruczałę „Poszukując siebie”.



Dobroczynna Bombka Bożonarodzeniowa

Kolejny raz Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy zaprosiła dzieci do udziału w konkursie plastycznym Dobroczynna Bombka Bożonarodzeniowa. Zarówno liczba zgłoszeń (około 500 bombek) jak i pomysłowość przerosły oczekiwania organizatorów. Znamy wyniki konkursu.
Nagrody indywidualne w kategorii kl. I – III otrzymali:
• Aleksandra Słomka – za zajęcie I miejsca
• Maciej Luranc i Malwina Mikuła – za zajęcie II miejsca
Wręczenie nagród odbyło się podczas jarmarku 2 grudnia o godzinie 15, po spektaklu dla dzieci ,,Ratujmy Święta” w Oświęcimskim Centrum Kultury.




Finał konkursu recytatorskiego w Bochni



W dniach 10-11 grudnia 2018r. uczennica klasy II Aleksandra Kurek wzięła udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”. Konkurs odbywał się w Kopalni Soli w Bochni, 250 metrów pod ziemią. Po przesłuchaniach laureatów konkursów rejonowych z całej Polski uczestnicy udali się na zwiedzanie zabytkowej kopalni. Pani przewodnik w bardzo interesujący sposób opowiadała o historii najstarszej kopalni soli w Polsce. Zwiedzający mieli możliwość przejechania się kolejką ”Kuba”, zobaczyli piękną Kaplicę św. Kingi oraz stare urządzenia i przedmioty, które służyły górnikom do wydobycia soli. Wieczorem aktorzy przedstawili program poetycki. Kolejną niespodzianką dla Oli podczas pobytu był nocleg w kopalni. Następnego dnia wczesnym rankiem uczestnicy konkursu udali się do Kaplicy św. Kingi na mszę świętą roratnią. O godzinie 10-tej odbyło się ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród. Wszyscy laureaci wyjechali z Bochni z prezentami oraz ciekawymi przeżyciami.



Spotkanie ze świętym Mikołajem



07.12.2018 roku w Domu Kultury w Głębowicach wszystkie grzeczne dzieci z naszej wsi spotkały się ze świętym Mikołajem. Długo oczekiwany gość pojawił się w towarzystwie aniołków pomagających mu nieść wypełniony prezentami worek. Zanim jednak przekroczył próg sali widowiskowej, zgromadzone tam licznie dzieci obejrzeć mogły spektakl teatralny "Ratujmy Święta". Całość przeplatana była świątecznymi piosenkami. Spotkanie zostało przygotowane przez Magdalenę Kruczałę i Tomasza Bielę. Do imprezy przyłączyła się także Rada Rodziców, oferując przybyłym gościom słodkie przekąski.



XXII Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej - Pierścień Świętej  Kingi

29 listopada 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu odbyły się eliminacje rejonowe konkursu poezji religijnej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas młodszych: Aleksandra Kurek i Sławomir Cinal. Dzieci recytowały wiersze o tematyce religijnej.
Ocenie jury podlegał  dobór repertuaru, interpretacja utworu,kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny młodych interpretatorów poezji. Wszyscy bardzo ładnie zaprezentowali się zebranej publiczności. Jury nagrodziło uczennicę klasy II Aleksandrę Kurek, która została laureatką konkursu i będzie uczestniczyła w przesłuchaniach finałowych w Uzdrowisku Kopalni Soli Bochnia. Wyróżnienie w konkursie otrzymał uczeń klasy I Sławomir Cinal. Gratulujemy ! 




Andrzejki



26 listopada 2018 roku w Domu Kultury w Głębowicach odbyła się dyskoteka z okazji Andrzejek. Zabawa została podzielona na dwie części – na początku bawiły się przedszkolaki oraz uczniowie klas I i II, następnie swój czas mieli starsi uczniowie (IV – VIII). Tego wieczoru można było sobie powróżyć i poznać tajemnice swojej przyszłości. Samorząd Uczniowski przygotował również stoisko z przekąskami i napojami, z którego mogli skorzystać wszyscy uczestnicy dyskoteki. Zabawa została zorganizowana przez Radę Rodziców oraz SU.


Konkurs "Złote Usta"




15 listopada 2018 roku w sali widowiskowej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Grojcu odbyła się XIII edycja Konkursu Pięknego Czytania o „Złote Usta”. Teksty czytane przez uczestników konkursu pochodziły w tym roku z książki pt. „Walka o wolność. 10 opowiadań z czasów rozbiorów”. ZSP w Głębowicach reprezentowały w tym roku uczennice klasy IV – Zuzanna Frączek i Julia Sikora. Julia zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy.















Wieczornica patriotyczna



6 listopada 2018 roku w sali w Wiejskim Domu Kultury w Głębowicach odbyła się wieczornica patriotyczna z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Program przygotowany przez dyrektora ZSP Andrzeja Sokalskiego pod tytułem „O mój rozmarynie, rozwijaj się” oparty został na żołnierskich pieśniach z okresu I wojny światowej, a przeplatany był wierszami, których głównym motywem było pragnienie wolności i miłość do ojczyzny. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas V-VIII, którzy śpiewali i recytowali utwory poetyckie. Licznie zgromadzeni mieszkańcy Głębowic mogli także oklaskiwać uczniów klas młodszych tańczących poloneza oraz przedszkolaków recytujących pełne miłości do naszego kraju wiersze. Swój duży wkład w ostateczny kształt wieczornicy miał pan Jarosław Cieciak akompaniujący uczestnikom na akordeonie oraz pani Bożena Ślesak odpowiedzialna za dekoracje. Uczniowie klas młodszych zostali przygotowani przez panią Lucynę Kolasę oraz panią Bożenę Wandor, przedszkolaki - przez panią Marię Lach. W przygotowaniu strojów pomagały panie Mariola Drabczyk i Bożena Mitoraj.



Wycieczka do Warszawy




W dniach 22 i 23 października 2018 roku uczniowie ZSP w Głębowicach uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd ten, zorganizowany i ufundowany przez Radę Rodziców przy ZSP, był nagrodą dla uczniów, którzy uzyskali w poprzednim roku szkolnym wysokie średnie ocen i w efekcie świadectwa z paskiem. Centralnym punktem wyjazdu były odwiedziny w Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczestnicy wycieczki mogli przez kilka godzin, bawiąc się i angażując wszystkie zmysły, obcować z nauką. Wstępem do tej fascynującej przygody była wizyta w planetarium i projekcja filmu „Polaris”. Pobyt w Warszawie obfitował jeszcze w inne, równie ciekawe wydarzenia. Duże wrażenie zrobiła na uczestnikach wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Odwiedzili także Muzeum Ewolucji, odbyli wieczorny spacer po starówce. Nie obyło sią także bez wjechania na taras widokowy PKiN oraz wyjścia na najwyższe trybuny Stadionu Narodowego. Ciekawym punktem warszawskiej wizyty była Niewidzialna Wystawa. Ten ciekawy projekt polega na przejściu w absolutnych ciemnościach przez pomieszczenia zaaranżowane m.in. na kuchnię, łazienkę, ruchliwą ulicę, muzeum czy las. Ma on pomóc odwiedzającym w wyobrażeniu sobie tego, co na co dzień przeżywają ludzie niewidomi.
Mimo że pogoda, zwłaszcza drugiego dnia, nie należała do idealnych, wycieczkę do Warszawy należy uznać za bardzo udaną.
Uczestnicy pragną w szczególny sposób podziękować pani Paulinie Górkiewicz (mieszkance Warszawy, której rodzina wywodzi się z Głębowic), bez której wizyta w stolicy nie przebiegałby tak miło i sprawnie.



Dzień papieski - gra terenowa



16 października z okazji 40. Rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża odbyła się gra terenowa poświęcona Wielkiemu Polakowi, naszemu kochanemu - Świętemu Janowi Pawłowi II – patronowi naszej szkoły.
W grze wzięli udział uczniowie z klas IV-VIII podzieleni na 10 grup. Do gry terenowej przygotowywaliśmy się na katechezie, każdy zespół dostał też zestaw informacji o naszym wielkim Rodaku. Wskazówki można było znaleźć na trasie.
W programie gry terenowej był: quiz o Janie Pawle II, rebus, szyfrowane wiadomości, pokolorowanie herbu papieskiego, znalezienie informacji na ścieżce edukacyjnej o wizycie Papieża w Głębowicach, uzupełnienie tabelki z podstawowymi datami i śpiewanie „Barki”. Drużyny mogły otrzymać też dodatkowe punkty za współpracę w grupie i dyscyplinę podczas trwania gry terenowej. Gra terenowa odbywała się wokół naszego zabytkowego Kościoła (obchodzimy 500 lecie). Uczniowie odszukiwali konkretne zadania w oznaczonych miejscach.
Zaangażowanie naszych uczniów było wielkie i jesteśmy z nich dumni! Ważne, żeby pamięć o naszym Papieżu świętym Janie Pawle II trwała.
W ciągu dnia był też zorganizowany apel ku czci naszego Wielkiego Rodaka – usłyszeliśmy słowa Papieża skierowane do każdego z nas i wspólnie odśpiewaliśmy Barkę.

WYNIKI GRY TERENOWEJ „POZNAJEMY JANA PAWŁA II”


MIEJSCE

NAZWA DRUŻYNY

 

KLASA

PUNKTY

MAX 67

1.

GIRL POWER

VIII

64

2.

MIŚKI

VII

63

3.

ORŁY

VI

62

4.

TRAPY

VI

61,5

5.

WICHURA

V

61

 

ZADYMIARZE

VIII

61

6.

ELOBENC

VII

60

7.

KURKI Z GÓRKI

IV

56

8.

SPRYTNE DZIEWCZYNY

IV

55

9.

CHŁOPAKI

V

53

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY! JESTEŚMY POD WRAŻENIEM WASZEGO ZAANGAŻOWANIA 😊

 

 

        





Dzień Edukacji Narodowej




12 października 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Głębowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie z klas V oraz VI przygotowali występ artystyczny pt. „Skąd wziął się nauczyciel na świecie?”, w którym nie brakowało humoru. Po przedstawieniu usłyszeliśmy pięknie wykonane piosenki przez I, II oraz VIII klasę. Wiele ciepłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli oraz pracowników szkoły. Uczniowie podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę poprzez recytację wzruszających wierszy.




Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka


4 października odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 11:00 i trwała do 15:00. Na początku bawiły się dzieci z klas I i II oraz przedszkolna zerówka, następnie klasy IV – VIII. Uczniowie własnoręcznie przygotowali kolorowe ozdoby, którymi przystroili salę świetlicy szkolnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje przeprowadzane przez przedstawicielki SU, które nagrodziły zwycięzców drobnymi upominkami.
Mamy nadzieję, że kolejna dyskoteka będzie równie udana.




Wycieczka na Groń Jana Pawła II

20 września 2018 roku uczniowie i przedszkolaki z ZSP w Głębowicach udali się na jednodniową wycieczkę na Groń Jana Pawła II znajdujący się w Beskidzie Małym. Jesienne wyjazdy uczniów naszej szkoły  w góry są elementem kultywowania pamięci o patronie szkoły – Janie Pawle II. Celem wycieczek są te miejsca , szlaki i szczyty, które odwiedzał Karol Wojtyła. Groń Jana Pawła II to szczyt mierzący 890 m n.p.m., papież Polak wiele razy wchodził na tę górę w latach swego dzieciństwa, ale także jako duchowny.

Po krótkim odpoczynku w schronisku uczestnicy wędrówki udali się do znajdującej się nieopodal kaplicy, gdzie diakon Wojciech pokrótce przypomniał postać naszego patrona.  Kolejnym celem był Leskowiec, z którego roztacza się piękny widok na Beskid Żywiecki.

Pogoda tego dnia była idealna do pieszych wędrówek po górach. Było słonecznie i ciepło, a bezchmurne niebo sprzyjało podziwianiu górskich widoków.

 
     





Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 i ślubowanie pierwszej klasy



Trzeciego września w ZSP Głębowice odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Ten uroczysty dzień społeczność uczniowska rozpoczęła od wspólnej mszy świętej w kościele parafialnym. Następnie, już w budynku szkoły, dyrektor Andrzej Sokalski powitał przybyłych na uroczystość uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz wójta Jerzego Mieszczaka, który życzył uczniom i nauczycielom wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym, jak zawsze pełnym wyzwań. Wójt wręczył również kwiaty i podziękował za wieloletnią pracę dwóm odchodzącym w tym roku na emeryturę nauczycielkom – pani Magdalenie Bąbacz i pani Bogumile Handzlik. Specjalnie dla nich na scenie pojawiły się także uczennice klasy V i VIII, które pożegnały obie panie krótkim programem artystycznym. Tego dnia nasza placówka przyjęła także w swoje szeregi nowych uczniów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i przyrzekali być wzorowymi uczniami.

        
Utworzona: 30.09.2019,